Lumelaua ja mäesuusa koolitused

Täiskasvanud ja lapsed üle 10 aasta

Sinu esimene lumetund kestab 1,5 tundi. See on täpselt paras aeg esimeseks korraks, et saada kätte tunnetus nii kehas kui peas. Mäesuusaga saad sõitma kiiremini, vahel isegi 1-2 korraga.
Lauaga saad kõige kiiremini sõitma, kui tuled tundi varsti uuesti. Tavaliselt hakkabki iga algaja 3 tunniga sõitma –  tegema pöördeid, kontrollima laua suunda ja kiirust.

HINNAD:
Oled eratunnis: hind 65 eurot
Osaled grupitunnis: hind 30 eurot (2-6 õpilast)

NB! Koolituse hinnale lisandub mäepileti ja rendivarustuse tasu.

Lapsed 4- 10 aastat

Lapsed teevad kõike ruttu – õpivad ruttu, aga ka tüdinevad kiiresti. Seepärast kestavad esimesed lumetunnid 1 tunni. Selle jooksul saame selgemaks, kuidas on õige kehaasend suuskadel või kuidas end laual hoida ja libistada. Samuti kuidas teha pöördeid ja pidurdada ning kuidas on turvaline kukkuda. Instruktor on see, kes tutvustab ka mäel käitumise kombeid ja reegleid.

Laste tunnis on kõige parem olla üksi. Nii saab instruktor kogu tähelepanu suunata õppijale.

HINNAD:
Osaled eratunnis: hind 40 eurot.

Sõbra, õe või vennaga võib olla julgem ja toredam, ka nii on hea.
Osaled grupitunnis: hind 30 eurot lapse kohta. (2-6 õpilast).
Õed-vennad üheaegselt grupitundi tulles naudivad soodustust 10%

NB! Koolituse hinnale lisandub mäepileti ja rendivarustuse tasu.

Varustusest

Lumelaua varustus koosneb vähemalt lumelauast, lauasaabastest ja kiivrist. Mäesuusa varustus suuskadest, suusasaabastest ja kiivrist. Vanematel suusatajatel käivad käes ka suusakepid.

Kui Sul omal varustust ei ole, siis tavaliselt renditakse seda mäekeskuste juuresolevates rendipunktides. Esmakordsele koolitusele tulles lepi instruktoriga kokku, et ta enne koolitust aitaks valida Sulle sobivaima varustuse.

Julgustavat lugemist

lumelaud: 3 tunniga lumelauduriks – Tervis Pluss 2015 jaanuar