8. jaanuarist alustab Valgehobusemäe Suusakeskuses lumelauatrenn Harku valla kooliealistele poistele ja tüdrukutele.  Valla toel on 10 nädala teisipäeval lastel võimalik jõuda mäekeskusesse bussiga, mis alustab teekonda Tabasalu kooli juurest, tehes peatuse Alasniidu külas, jõudes trenni ajaks mäekeskusesse. Pärast trenni toob buss lumelaudurid koduvalda tagasi. 

Ikka selleks, et meie lapsed liiguksid rohkem õues ka talvisel ajal, on Harku vald pannud õla alla Lumekooli algatatud projektile. Lumelauasõidu õpinguid alustatakse täiesti algusest, mis tähendab, et see trenn sobib ka neile lastele, kes seni mäespordialadega kokku puutunud ei ole. 

Miks lumelaud ja miks Valgehobusemäel? 

Lumelauasõit on lõbus, annab lapsele ägeda põhjuse olla talvel õues ja eemal ekraanidest.
Alguses toimetame väikesel mäel tehnika ja esmase tunnetuse kallal, peagi siirdume mäetõstukiga suuremale nõlvale. Treeningute käigus arendame tasakaalu, koordinatsiooni, õpime selgeks turvalisema kukkumise ja mäel liikumise reeglid. 

Mujal Põhjamaades ollakse harjunud, et mäekeskused on linnast eemal. Valgehobusemäe keskus on hea õppekeskkond just algajale lumesõbrale, sest üleminekud on sujuvad, õppenõlv lai ja lauge. Trennibussi tekitamisega sai lahendatud ka aja- ja transpordiprobleem. Kuna koolipäevade õhtul on aeg limiteeritud, tuleb koolilastel mäekeskuse poole hakata liikuma varem, see on ajal, mil lapsevanemad on veel hõivatud töökohustustega. 

Mäevarustus? 
Hea uudis on, et mäevarustust ei ole tarvis kohe lapsele osta, sõitma õppimise perioodil leiab selle mäekeskuse varustuserendist ning on samuti toetuskava sees. Lapsevanemal jääb omavahenditest katta koolituse osa. 

Sellises Lumekooli, valla ja lapsevanema koostöös võib kümne nädala möödudes oodata lumelauasõiduoskust aga ka rõõmsat ja punaste põskedega last trennist koju. 

Liikumisgraafik alates 8. jaanuar – 12. märts (teisipäeviti)
16.15 Buss Tabasalu kooli parklas
16.30 Buss Alasniidu Lasteaia parkla
18.00 Treeningu algus Valgehobusemäe Suusakeskuses
19.40 Buss väljub suusakeskusest
20.45 Buss jõuab Alasniidu külla
21.00 Buss jõuab Tabasalu kooli juurde 

Treeningu kuutasu 48 € (4 korda)

Lapse registreerimiseks kirjuta: info@lumekool.ee 
Täiendava info küsimiseks helista: 55666000 
Tutvu Lumekooli instruktoritega