peatreener, lumelaua treener
    Brief info

Minu lumearmastus ja isu mäest alla sõita pärineb veel sellest ajast, kus mindi mäele ja hakati proovima. Suht suvalisi asju proovisin ja enne, kui see kõik lumelauasõidu moodi välja nägema hakkas, kulus palju aega ja tegin endale kõvasti haiget. Täna ma tean, et instruktoriga koos ja õigeid asju harjutades hakkab inimene mäesuusa- ja lumelauaga sõitma 3-4 tunniga.

Lumelaua treeneriks õppisin ma Prantsusmaal ja hiljem Śveitsis Briti lumespordi treenerite süsteemis (BASI) ning mõned talved tagasi uuendasin oma kutset Eesti Suusaliidu vastavas kutsesüsteemis.

Lumekooli algusest (2014 aastal) on mäesuusaga või lumelauaga sõitma õppinud väga-väga palju lapsi ja täiskasvanuid. Me teeme süsteemselt trenni ja õpime nii nagu peab, kuid kooli vedurina ei ole ma kunagi seadnud kõige tähtsamaks eesmärgiks sportlikke- ja võistlustulemusi.

Pean olulisemaks liikumist, harjutamise rahu ja protsessi, eneseusalduse kasvamist ning isiklikku eneseületamist.

Ma tahan, et talvealad jõuaksid ka nende inimesteni ja eriti lasteni, kellel ei ole spordieeskuju ja -ajalugu perekonnast või nendeni, keda ei peeta just kõige sportlikumaks või nendeni, kellel aktiivse liikumise periood naturaalselt lõppeks sügise saabumisega. Ma soovin, et põhjamaa inimesed peaksid mäesuusatamist ja lumelauaga sõitmist tavaliseks talvise elu osaks. Sestap ei piirdu Lumekooli elu vaid treeningute, era- ja grupitundidega, vaid me teeme akrobaatikat, käime laagrites ja kasvatame endale lumereisi kaaslasi.

Ja nii ma igal aastal augustis lund ootama hakkangi…

Ma koolitan eesti- ja inglise keeles.