25 aastat tagasi, kui korraldasin esimese suusareisi Eestist Slovakkiasse, siis ei osanud ma veel seda uneski ette näha, et minust võib saada suusinstruktor. Vahetasin siis puust, tross-sidemetega matkasuusad oma esimeste mäesuuskade vastu. See oli täiesti teistsugune ja võimas kogemus, justkui armastus esimesest silmapilgust! Nii see algas ja on kestnud tänini – minu suur kirg ja armastus mäesuusatamise vastu. Mäed, lumi, suusad ja suusasõbrad.

Muidugi alustasin ma mäesuusaga, spordi mõttes lootusetult hilja, kuid harrastajana mitte liiga hilja. Alustamiseks pole keegi mitte kunagi liiga vana või noor!

Lendasid aastad, arenesid suusad ja mäesuusatehnika, õppisin ise ja hakkasin ka teisi õpetama. Mäesuusaõpetamisega tegin algust aastal 2000, mäesuusarajad jäid aga kitsaks ning tuli peale suur tahtmine osata sõita mistahes tingimustes ja oludes ning nii hakkasin tegelema freeraidi ehk offpiste sõiduga. Kuna kirg mägede vastu sai alguse just suusamatkamisest 35 aastat tagasi, siis olen nüüd ühendanud talvise mägironimise ja mäesuusatamise, kus ronin esmalt hea meelega suuskadega mäkke ja pärast tõusu laskun mõnuga alla. Nüüd nimetatakse seda skitouringuks. Kaukaasia Elbrus, India Gulmarg, Gruusia erinevad mägipiirkonnad on olnud läbi aastate minu põhilisteks freeraidimise kohtadeks.

Alates aastast 2009 olen olnud Tallinna Ülikoolis mäesuusalaagris õppejõuks. 2010 otsustasin anda mäesuusakoolitustele ametliku käigu ja osalesin Austrias, National Russian League Of Instructors C-kategooria instruktorite koolitusel. Kursuse läbinuna praktiseerisin 2011-2013 Austrias Mayrhofeni suusakoolis. Sealt sain väga hea kogemuse õpetades nii väikseid lapsi kui vanaemasid, vanaisasid ja kõiki, kes sinna vahele mahuvad.

Nüüdseks oman ISIA tasemele vastavat B-kategooria instruktori taset. Jäänud on teha A-tase ja lõpetuseks ISIA test, mis annab eluaegse suusainstruktori kutse, mida pole vaja teatud aastate järel uuendada. 

Elukestev õpe toimub ka meil instruktoritel 🙂  

Kutsun Teid osa saama sellest maailmast ja ühest toredast harrastusest. Kunagi pole hilja alustada ja õppinud ning kogemustega instruktori  juhendamisel on võimalik teha seda lihtsalt, turvaliselt ning kiirelt.