Lumeinimeste sügishooaja treeningplaan – akrobaatika, parkuur ja tõukeratas

LUMEINIMENE HAKKAB VALMISTUMA SÜGISEL JA MÄEL ON TA TUGEV, OSAV JA VASTUPIDAV

Lumekool alustab oma kooliaastat lumehooajaks ettevalmistumisega. Üldkehaline ettevalmistus mäealade – mäesuusk või lumelaud – treeninguks algab septembrist ja kestab jõuludeni.
    Treeningud Spot of Tallinna akrobaatika ja tõukerattaalal
    ja vanemate lastega Parkuurikeskuses, teevad lumeinimese tugevamaks, paindlikumaks, osavamaks, kiiremaks, vastupidavamaks ja tasakaalukamaks. Peale sügisest üldkehalise ettevalmistuse moodulit, kolime me mäele Valgehobusemäe suusakeskuses.

Igal sügisel rõõmustame trenni tagasi tulnud lumeinimesi nähes ja tervitame uusi lapsi, kes ei ole varem lumealadega kokku puutunud, aga tahaksid. Lumekooli trenni sobivad hästi ka need lapsed, kelle jaoks Lumekooli trenn on üldse esimene trennitulek. Mäesuusatamine ja lumelauasõit sobivad paljudest teistest trennidest paremini ka nendele noortele, kes seni ei ole olnud väga sportlikud või kellel ei ole meeltmööda kontaktspordialad või meeskonnaalad.

Sel sügisel jagunevad lumeinimesed 4 treeninggrupi vahel
    Vali endale kõige sobivam grupp vanuse poolest, sobiva aja või asukoha järgi.
    Alates 10 -aastasi Lumekoolikaid julgustame treenima nädalas 2 korda.
    Treeningud algavad septembri esimesel nädalal ja kestavad jõulueelse ajani.

TUNNIPLAAN

LOE IGA TREENINGU KOHTA
    Kui soovid konsulteerida oma lapse jaoks grupi sobivust, kirjuta info@lumekool.ee

LUMEINIMESTEKS KASVAMISE TRENN (5-9 aastased)
    REEDETI kl 17.00-18.30 ALATES 8. SEPTEMBRIST  KUNI 15. DETSEMBRINI (15 nädalat)

Treening sobib noorematele lumesõpradele, kes ei ole veel Lumekoolis või üldse üheski trennis käinud. See treening on väga lõbus ja mänguline, kus õpime akrobaatikat ja lihtsamaid batuuditrikke ning treeningu teises osas sõidame tõukerattaga.  Välja näeb see müramise, turnimise, ringi jooksmiseja hüppamise moodi, aga väga salaja otsime keha tasakaalu, harjutame koordinatsiooni, kukkumist, põrkamist, pingutame pisut lihaseid ja hakkame tõukerattaga põnevaid teekondi sõitma.
    Treening toimub kahes osas akrobaatikaalal (1h) ja tõukeratta sisepargialal (Pump track)
    (30 mintuit). Sul peaks selles trennis olema kaasas iga kord oma tõukeratas, kiiver, tossud-sokid ja veepudel.

EDASIJÕUDNUD LUMEINIMESED (6-10 aastased)
    PÜHAPÄEVITI kl 14.30-16.00 ALATES 10. SEPTEMBRIST KUNI 17. DETSEMBRINI (15 nädalat)

jätkavad 2. aasta trennis akrobaatika õppimist ja lisavad mäealade harrastamiseks vajalike lihaste sihipärast treenimist. Tõuksiga ringide sõitmise peale me enam oma kallist treeningaega ei raiska, vaid hakkame akrobaatikaalal ja batuudil tegema juba hoopis lennukamaid trikke.
    Loomulikult jätkame me tasakaalu ja koordinatsiooni treenimist, kuid lisame sinna mõõdukalt julgust nõudvaid elemente – kõike seda, mida üks edasijõudnud mäeinimene vajab.
    Sul peaks selles trennis olema kaasas sisetreeninguks sobivad spordiriided, sokid ja oma veepudel.

TREENINGU HIND SPOT OF TALLINNAS on 95 €
    Me ootame, et treeningult puudumine toimub vaid tervislikel põhjustel ja kuutasu tagasiarveldusi (korrapõhiseks) teeme üksnes siis, kui sellest on treeningpäeva lõunaks teatatud (info@lumekool.ee). Arve treeningute eest saadame 10. kuupäeval jooksva kuu kohta.

EDASIJÕUDNUD
    LUMEINIMESED – SUUREMAD (alates 10- aastased)
    TEISIPÄEVITI ALATES 5. SEPTEMBRIST KUNI 19. DETSEMBRINI (16 nädalat)

10- aastased ja vanemad lumeinimesed treenivad sellest aastast kõik Parkuurikeskuses (Tallinnas, Kristiines) ja seda seepärast, et Eesti ainuke siseruumesse loodud spetsiaalne parkuuriala võimaldab astuda tasemelt sammu edasi. Meie treeningsiht on edeneda akrobaatikavõimekuselt, lisada kiirust ja osavust parkuurliikumisel (koordinatsioon, hüpped, pöörded, plahvatusjõud) ning suunata lihastreeningu teravik mäealade vajadustele.
    Lumekool soovitab edasijõudnud lumeinimestel treenida Parkuurikeskuses 2 korda nädalas  – teisipäevases ja neljapäevases treeninggrupis.

VANEMAD LUMEINIMESED – (alates 10-aastased)
    NELJAPÄEVITI ALATES 7. SEPTEMBRIST KUNI 14. DETSEMBRINI (15 nädalat)
    NB! Seda treeninggruppi teenindab Harku vallast liinil Tabasalu-Alasniidu-Tiskreoja-Parkuurikeskus. Bussiliini toetab Harku vald. VAATA BUSSIGRAAFIKUT

10- aastased ja vanemad lumeinimesed treenivad sellest aastast kõik Parkuurikeskuses (Tallinnas, Kristiines) ja seda seepärast, et Eesti ainuke siseruumesse loodud spetsiaalne parkuuriala võimaldab astuda tasemelt sammu edasi. Akrobaatika ja parkuur Lumekoolis on mõeldud toetama sportlikke sooritusi mäealade juures. Meie treeningsiht on edeneda üldkehaliselt, lisada kiirust ja osavust parkuurliikumisel (koordinatsioon, hüpped, pöörded, plahvatusjõud) ning suunata lihasjõu treeningu teravik mäealade vajadustele.

Harku valla lapsed on treeninud mäel juba aastaid, kuid treeningkeskuse kauguse tõttu on jäänud akrobaatikamoodul Lumekoolis läbimata, sel sügisel on see koduvalla bussi abil mugavam.
    Sellesse gruppi sobivad lapsed, kes on varem osalenud Lumekooli või muudes treeningutes (samuti mujalt kui Harku vallast), kuid akrobaatika ja parkuuri programmi ei ole varem läbinud.

TREENINGU HIND PARKUURIKESKUSES on 75 €
    2 KORDA NÄDALAS TREENIDES 100 €