LUMEKOOLI ÜHEPÄEVANE SPORDILAAGER

26. JUULIL 2024

Kui parkuuri- ja rulluisuperiood läbi saab, siis saad natuke puhata, aga suve keskel ootame Sind Valgehobusemäele Lumekooli rulluisu päevalaagrisse.

Sel aastal teeme asju natukene teisiti ning korraldame suve jooksul ühe laagri asemel hoopis kaks.
    26. juulil toimub Valgekal ühepäevane rulluisu treeninglaager ja augustikuu viimasel nädalal toimub meie iga-aastane 5-päevane spordikallakuga lumevaba suvelaager.
    Mõlemad laagrid toimuvad meie kodumäel Valgehobusemäe Keskuses.

See esimene, juulikuine, on rulluisu päevalaager, kus me keskendume rulluisu slaalomi õppimisele – tasasel maal ning laskumisel. Katsetame pikemate sõidudistantsidega. Loomulikult ujume, sööme 3 korda päevas, laseme vibu, mängime palli ning teeme veel mitut sportlikku tegevust. Nalja saab ka alati.

KELLELE?
    5-16 aastastele lastele ja noortele – rullioskusega lumekoolikale ja heale sõbrale
    Laagrisse ootame kõiki lapsi, kes omavad eelnevat rulluisu kogemust – pole tähtis, kas oled rullitama õppinud Lumekoolis või mujal, nüüd tuleb slaalomi ja trikipäev.
    NB! Laagris rulluisu algõpet ei toimu, selleks on Lumekoolis baasõppe moodul.

Väiksemad lumeinimesed. Kui Sa ei ole varem spordilaagris käinud ja ööbima jäämine ei ole (veel) päris Sinu teema, siis nüüd on Sul hea võimalus näha, milline on üks spordilaagri päev – alates hommikujooksust kuni lõkkeõhtuni välja. Teeme kõike nii nagu pikas spordilaagris käib, aga päeva lõpus sõidad lihtsalt oma koju. Ideaalne võimalus katsetada kiirkorras spordilaagri elu.

Vanemad mäesportlased. Kui Sa oled juba kogenud laagrihunt, siis ära Sinagi ekraani taha istuma jää, sest päeva kokkupanekul oleme mõelndud ka vanemate ja edasijõudnd mäeinimeste- ja rullitajate peale.
    Laagris saad õppida freeskate rulluisutamist ning uiskudega mäest laskumist (rulluisu slaalomit) nii, et Sa ei pea ise oma teadmiste ja julgusepiiril katsetama. Sel päeval õpime  otse laskumist, slaalomlaskumist, ägedamaid trikke, slaid´imist, hüppamist ning nõudlikumaid kiiruselõike-distantse. Põhimõtteliselt võiks Lumekooli võistlusgrupi sportlane hakata järgmise rulluisuetapi osalemisest mõtlema.

Treeningpäev on kaval just seetõttu, et arendab noore mäeinimese osavust, koordinatsiooni ja tasakaalu. Kas me päeva jooksul puhkame? Jaa, aga ainult natukene!

Kuidas kohale saab?
    Valgehobusemäe laagrisse saad tulla kas oma transpordiga või bussiga.
    Buss sõidab liinil Tabasalu kooli parkla, Kristiine Keskuse parkla, Peetri Selveri esine parkla, Valgehobusemäe ja tagasisõit.

Bussigraafik:
    Kell 7.20 Tabasalu kooli (Vahtra tänava poolne) parkla
    Kell 7.45 Kristiine Keskuse tagune parkla (elektrijaama vahetu lähedus)
    Kell 8.05 Peetri Selveri esine parkla (Circle K poolne parklaosa)
    Kell 8.50 Valgehobusemäe Keskus
    Kell 19.50 lahkumine Valgehobusemäe Keskusest
    Kell 20.40 Peetri Selveri parkla
    Kell 21.00 Kristiine Keskuse parkla
    Kell 21.25 Tabasalu kooli parkla

Kas teadsid, et Valgeka laagris saab:

1. süüa 3x päevas
    2. ujuda
    3. vibu lasta
    4. rulluisku sõita
    5. rulluisu freeskate sõita
    6. rulluisu slaalomit sõita (nii tasasel kui kalde peal)
    7. orienteeruda
    8. sportmängudel osaleda
    9. suvetuubitada
    10. lõkkeõhtul grillida ja vahvaid jutte rääkida/kuulata

LAAGRI HIND: Laagril on kaks hinda, Sina valid kumb rohkem sobib:

• bussitranspordiga 99€
    • ise kohale tulemise ja koju minemisega 89€
      * Soovid olla lapsele lähedal, siis ise saad veeta (töö)päeva Valgehobusemäe keskuses või looduses, täpselt nii nagu Sulle sel päeval tundub.

Laagris on lastele juhendajaks Lumekooli treenerid ning rulluisu treener Tõnis Paalme (rulluisukool.ee). Kui Sul oma rullivarustust ei ole, märgi see registreerimise ankeedis, siis korraldame.

Kas oled meie eelmise aasta laagri pilte juba näinud? VAATA SIIT!

REGISTREERIMINE: Tundus lahe idee, kuidas veeta oma lapse üks vinge suvepäev?
    Lapse registreerimiseks täida ära registreerimisankeet SIIN või kui Sul tekkis küsimusi, siis kirjuta info@lumekool.ee
    Laagri eest tasumine toimub pärast registreerimist saadetava arve alusel.