Sügise treeningud 2024

Lumeinimesed on rõõmsad, liikuvad ja treenitud kogu aasta

Sügisene treeningperiood on üldkehaline ettevalmistus mäehooajaks ehk tugevaks ja osavaks saamine mäesuusa- või lumelaua sõiduks.
    Septembri algusest kuni jõuludeni on lumeinimeste ja lumeinimesteks kasvajate tunniplaanis
    akrobaatika, parkuur ja lihastreening. Programm on kokku pandud mäesuusa ja lumelauasõidu treenimist ning levinumate vigastuste vältimist silmas pidades. Lumehooaja eel treenime liikuvust, jõudu, koordinatsiooni ja tasakaalu ja vastupidavust, kuid see kõik käib vaid Lumekoolile teadaolevate trikkide läbi nii, et igav ei hakka ja vahepeal läheb täitsa meelest, et see üldse trenn on.
    * Kui Sa ei ole Lumekoolist varem kuulnud, siis tea, et september-detsember on akro+parkuuri periood, jaanuarist kuni märtsi lõpuni treenime Valgehobusemäe keskuses mäesuusal ja lumelaual ning kevadel (aprillist jaanipäevani) osaleb laps kas parkuuri või rulluisu treeningutel.

UUTE GRUPP: Lumelasteks kasvajad (5-9 aastased)
    Laupäeviti kell 13.00-14.30 Omatsirkuse akrobaatikaalal.
    Treening sobib noorematele lumesõpradele, kes ei ole varem Lumekoolis, mäel või üldse üheski trennis käinud, aga nüüd tundub, et tahaks hakata suusatama-lauatama.
    See treening on väga lõbus ja mänguline, kus õpime akrobaatikat ja lihtsamaid batuuditrikke. Välja näeb see müramise, turnimise, ringi jooksmise ja hüppamise moodi, aga väga salaja otsime keha tasakaalu, harjutame koordinatsiooni, ohutut kukkumist, põrkamist, pingutame pisut lihaseid ja mängime selgeks mäereeglid, tiimitöö tekitamise ning trennisõbraga arvestamise.

Lumelasteks kasvajate grupp ideaalne trenniskäimise harjumuse tekitamiseks, et talvel juba suusa või lumelaua grupitrennis pooled reeglid, enamus lapsed ja treener tuttavad oleksid. Grupp on väike ja grupi juures on kaks treenerit – suusatreener ja lumelaua treener. Kas sel talvel on sõidukiks mäesuusk või lumelaud, otsustame ühiselt detsembris.
    Iga kord peavad olema kaasas lühikesed spordiriided ja veepudel.

Treeningu kuutasu on 99 € (4 korda). NB! kui laps haigestub, tuleb sellest ette teatada trennipäeva lõunaks (info@lumekool.ee), siis saame rakendada korratasu 27 € käidud üksikkorra eest.
    Registreerimine gruppi või küsimused “Lumelasteks kasvajate grupp” info@lumekool.ee

VÄIKSEMAD EDASIJÕUDNUD: 6-9 aastased ehk 2. ja 3. trenniaasta lapsed
    Laupäeviti kell 14.35-16.05 Omatsirkuse akrobaatikaalal.
    Kui eelmisel või üleeelmisel aastal sai tehtud Spot of Tallinnas trennidega algust ja vähemalt üks Lumekooli mäetalv on selja taga, siis nüüd lähme Omatsirkuse akrobaatikasaalis trenniga natuke tõsisemaks. Mitte liiga tõsiseks, aga me lisame oma trennimängudele rohkem osavust nõudvaid akro- ja batuuditrikke, jõukatsumist enda ja trennisõbraga teeme rohkem ning kavalaid lihase pingutamise harjutusi teeme natuke pikemalt. Plahvatusjõu, pöörde ja pidurduslihased ajame kohe eriti kohevaks ja parandame juba niigi head tasakaalu – treeningvahenditeks pehmendatud akrobaatika tarvikud ja batuut. Talvel mäel tuleb nüüd hoopis vägevaid asju hakata korda saatma.
    Eks me kordame ikka üle need trennis koos olemise reeglid, kanname alati kaasas veepudelit ja spordiriideid ja loomulikult saab väikseks jäänud trennisärgi asemele uue ja suurema.
    Registreerimine gruppi või küsimused “Väiksemate edasijõudnute grupp” info@lumekool.ee

SUURED LUMEKOOLIKAD: Akro-parkuuri ja mäealasid toetav lihastreening (10-16 aastased)
    Teisipäeviti kell 18.15-19.45 ja Neljapäeviti kell 19.00-20.30 Parkuurikeskuses
    Lumekooli noored, kes on saanud 10-aastaseks treenivad Parkuurikeskuse ruumides, sest selles vanuses on Eesti ainukesest siseparkuurikeskusest kõige rohkem välja võtta. Maapinnal asuv pehmendustega akrobaatikaala ja grupitreeningule mõeldud jõusaaliala koos õhku ehitatud parkuurikeskkonnaga on need, mis teevad (vara)teismeline-, tugev- ja osavolemise lõbusaks ja vaheldusrikkaks.
    Treening sobib hästi ka neile noortele, kes ei ole veel spordipisikut endale muudest trennidest saanud ja kes seni on arvanud, et ta pole maailma sportlikum laps. Individuaalala keskses treeningus ei tehta kontaktset ja konkureerimist täis harjutusi, ometi treening annab üldkehalise valmisoleku kõigeks muuks, mis tulevikus mäealade kõrvale tekib – liikuvuse, koordinatsiooni ja jõuharjutuste sooritamise oskuse, hea tasakaalu ja rühi, julguse ja eneseületuse kogemuse.

LUMEKOOLI SOOVITUS: on osaleda 10+ aastastel lastel Parkuurikeskuse treeningus 2 korda nädalas – teisipäeviti ja neljapäeviti. Nõnda oled tugev, osav ja väga hästi “päris eluks” ette valmistatud.

Harku vallast käib trennibuss
    neljapäevasesse treeningusse liinill Tabasalu-Alasniidu-Tiskreoja-Parkuurikeskus – vaata bussigraafikut.
    Treeningu kuutasu on 70 €, kui käid trennis 1 korral nädalas.
    Kui tuled trenni neljapäeviti bussiga Harku vallast või treenid 2 korral nädalas, on kuutasu 105 €.
    Palun ära puudu!

Registreerimine gruppi või küsimused “Suured Lumekoolikad” või “Harku valla laste grupp” info@lumekool.ee.

Kui Sa ei tea, millise grupiga Su laps liituma peaks või sooviksid koormust arutada,
    kirjuta meilile või helista 55666000 (Stiina).

Kohtumiseni trennis!
    Jane, Alex, Kristiin, Imre, Karl ja Stiina