Lugemissoovitus: Mäesuusk või lumelaud- kumba valida?

Iga talve algul jõuab Lumekooli postkasti kirju küsimustega: Kas alustama peaks mäesuusast või lumelauast? Millal oleks õige alustada mäesuusatamise õppimisega? Kas tüdrukud saavad lumelaua trennis hakkama? Millal ollakse liiga noor või liiga vana alustamiseks…

Kõik sõltub lapsest, aga Lumekooli praktikast lähtuvalt saab siiski mõned suundumused välja tuua.

Mäele võib lasta lapse alates 4-ndast eluaastast . Selles vanuses on laps kartmatu ja julge kõike proovima. 4 kuni 6 aastasele lapsele sobiks kõige paremini tund aega kestev eraõpe – 1 laps, 1 treener. Miks?
Grupitrennid on sellises vanuses lapse jaoks ikkagi veel liialt keerukad ja pikad. Laps võib kodus väga aktiivne ja väsimatu paista, aga mäe peal nad väsivad ikkagi ära.
Parim aeg alustamiseks grupitrennides on Lumekooli arvates 6-7 aastaselt, siis kui laps läheb kooli. Trenn õpetab last oma keha kontrollima ja õpetab ka kõige elementaarsemat- suhtlust.

Meie soovitus on selline, et kui laps on 4-6 aastane, siis oleks soovituslik pigem mäesuusa trenn, sest lumelauaga võib lapsel sellises vanuses olla liiga raske toime tulla. Lumelaual seistakse küljega, aga alla 5 aastane laps keskendub rohkem otse tasakaalu hoidmisele ja ei pruugi külili asendis tasakaalu hoidmisega toime tulla, seega on mäesuusk 4-6 aastastele mõistlik valik. Trenni tulemusel paraneb lapse tasakaal ja sellega seonduvad meeled veelgi, mis on eluks igati vajalik.

7-ndast eluaastast on lapsele sobilikud nii mäesuusk kui lumelaud. Kui olete kaalumas millisesse trenni last panna, siis kindlasti tuleks alustada sellest, et lapselt endalt küsida, kumb teda rohkem huvitab- kas suusk või laud? Kui lapsel pole vahet ja tahab ainult mäele, siis võiks näiteks vaadata youtube videoid mäesuusatamisest ja lumelauatamisest- võib-olla tekib lapsel siis täpsem pilt ette, mida ta soovib.

Kui ka siis laps soovib ainult mäele, aga ei tea kas jalge alla suusad või lumelaud, siis võiksid vanemad otsustada, mis nad arvavad lapsele parem olevat.

Mis on meie trennide juures peamine? Peamine on see, et trennis oleks lõbus ja hariv samal ajal! Me ei kasvata Lumekooli lumelastest sportlasi, vaid me soovime, et lapsed liiguksid vabas õhus, tunneksid elust rõõmu ja elaksid tervislikku elu.

Kuniks Lumekool ja talp end veel sätivad, tasub mõelda, kas sel aastal on lumelaua või mäesuusa õppimise aasta.
Peagi avaldame selle hooaja tunniplaani.

Talvest tuleb osata rõõmu tunda 🙂 ja meie Lumekoolis tunneme!
Lumekool